Zrób to sama, czyli wykonywanie manicure hybrydowego

Zrób to sama, czyli wykonywanie manicure hybrydowego

Hybryda porwała serca kobiet ze względu na solidnie twarde i wspaniale wyglądające paznokcie. Nie muszą już męczyć się z pękającymi i zadzierającymi się paznokciami. Ty też nie musisz! Nawet do kosmetyczki nie musisz iść.
Sama naucz się tej umiejętności, która uwolni Cię od wydawania dodatkowych pieniędzy. Kto wie, może w przyszłości koleżanki będą do Ciebie przychodziły po manicure hybrydowe? Wszystko przed Tobą!

Zakupy przed samodzielnym zrobieniem hybrydy 

Aby zrobić manicure hybrydowy, potrzebujesz zaopatrzyć się w kilka niezbędnych narzędzi. Nie jest to duża inwestycja, a z pewnością się opłaci. Przede wszystkim musisz kupić lampę UV. Możesz wybierać pośród małych, przenośnych lamp, jak również większych i profesjonalnych. Ważne, żebyś na początku posiadała chociaż jedną. Oprócz tego niezbędne Ci będą lakiery hybrydowe. Na początek wybierz kilka swoich ulubionych kolorów, w których czujesz się najlepiej i z których będziesz zwykle korzystać. Kluczowym elementem manicure hybrydowego są baza oraz top. To dzięki nim hybrydy są odpowiednio utwardzone oraz trzymają się na paznokciach dłużej niż pospolite lakiery. Nabywając top, możesz zdecydować się na opcję z połyskiem bądź matową, zależnie od tego, w jakiej czujesz się bardziej komfortowo. Nie zapomnij też o zakupie acetonu oraz cleanera (odtłuszczacza), które służą do oczyszczania paznokci oraz znajdujących się na nich substancji. Wszystkie te rzeczy możesz nabyć osobno albo w zestawie, zarówno w sklepach online, jak i stacjonarnych.

Zrób samodzielnie imponujące paznokcie hybrydowe 

Gdy masz już wszystkie przydatne zakupy, czas zacząć robienie manicure hybrydowe. Przed rozpoczęciem oczyść swoje paznokcie i wypiłuj je tak, ażeby osiągnąć wybrany przez siebie kształt i zmatowić płytkę paznokcia. Kolejnym krokiem jest nałożenie jednej warstwy lakieru bazowego i włożenie paznokci pod lampę, by mógł się utwardzić. Staraj się nanosić bazę ostrożnie, by manicure nie wyszedł nazbyt gruby i odstający. Później, zależnie od tego, który posiadasz lakier, nałóż jedną, bądź dwie powłoki koloru. Jeśli posiada on dobre krycie, wystarczy jedynie jedna warstwa. Po nałożeniu lakieru powtórnie użyj lampy UV. Przedostatnim etapem jest użycie topu, który utwardzi paznokcie i pozwoli osiągnąć efekt połysku albo matu. Po wyciągnięciu paznokci spod lampy zmyj klejącą warstwę odtłuszczaczem i gotowe. Możesz radować się swoim manicure hybrydowym!

Najczęstsze błędy podczas robienia manicure hybrydowego 

Niektóre etapy manicure mogą Ci się wydawać mniej ważne od innych. To nieprawda! Każdy etap jest równie ważny i każdy trzeba przechodzić ze starannością. Przykładem jest zdjęcie poprzedniego lakieru. Myślisz sobie, że wszystko jedno czym zeskrobiesz stary lakier? To błędne myślenie, ponieważ prowadzi do zniszczenia płytki paznokcia. Do tego używaj acetonu i patyczka, nic innego!
Zbyt krótkie naświetlanie hybrydy prowadzi do tego, że lakier się nie utwardzi, a to prowadzi do rozwarstwiania się go i zmniejszenia trwałości. W niektórych przypadkach może dojść do podrażnienia płytki.

Informacje
Dodany przez użytkownika: Klaudyna Borowska
Oceń
Ocena: brak
Liczba ocen: 0
Tagi artykułu
Więcej od Klaudyna Borowska
Zrób to sama, czyli wykonywanie manicure hybrydowego
Komentarze: 0
Ocena: brak
Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły w kategorii Moda i uroda
Wybierz najlepszy zegarek dla siebie krok po kroku
Komentarze: 0
Ocena: brak
Dobierz idealną bieliznę do swojej figury?
Komentarze: 0
Ocena: brak