Zdjęcia z powietrza dronem – dla kogo są i jak je dobrze robić?

Zdjęcia z powietrza dronem – dla kogo są i jak je dobrze robić?

Drony to urządzenia, których pragnie coraz więcej osób. Bezzałogowe statki powietrzne dają możliwość dotarcia w urokliwe miejsca oraz uchwycenia piękna krajobrazu. Profesjonalne zdjęcia wykonane przy pomocy drona mogą zająć bardzo wysokie miejsce w konkursach fotograficznych oraz mają szansę znaleźć się na poczytnych stronach. Jeśli masz ambicje do tego, aby wykonywać dobre zdjęcia z lotu ptaka, koniecznie sprawdź jakie porady przygotowaliśmy.

Jak dobrze fotografować dronem z wysokości?

Wykorzystanie drona do robienia zdjęć z powietrza daje zupełnie nowy wymiar fotografii. Oprócz możności sterowania położeniem drona w płaszczyźnie poziomej od obiektu, przede wszystkim możesz zmieniać położenie w pionie – wysokość. Zapewnia to wiele nowych opcji fotograficznych. Wystarczy wznieść się dronem na właściwą i oczywiście dozwoloną wysokość, a następnie opuścić obiektyw na dół. Nowe możliwości wykonywania zdjęć mogą uchwycić znane nam już miejsce w nieoczekiwany sposób.

Jak zadbać o odpowiednie naświetlenie, czyli ekspozycję?

Ekspozycja, to znaczy naświetlenie poszczególnej klatki, jest fundamentalnym elementem do osiągnięcia satysfakcjonujących efektów. Prześwietlenie oraz niedoświetlenie ma bezpośredni wpływ na oddanie piękna i niuansów fotografowanego krajobrazu. Żeby uniknąć niechcianych efektów, można skorzystać z trybu automatycznego robienia zdjęć. Jednak wskazane jest nauczyć się korzystać z trybu ręcznego, w tym celu wskazane jest rozbudować swoją wiedzę na temat działania migawki, przysłony i ISO.

Jeżeli jednak zdjęcie, na jakim nadzwyczaj nam zależało, nie wyjdzie w zadowalający sposób, to istnieje sposób na uratowanie klatki – tak zwana postprodukcja kolorów. Na tym etapie można poeksperymentować w przeróżnych programach do obróbki zdjęć. Wskazane jest pobawić się z balansem bieli bądź nasyceniem poszczególnych części zdjęcia. Jest to pewnego rodzaju „zabawa” ze zdjęciem, wskazane jest spróbować – efekty mogą być nieoczekiwanie zadowalające :)

Jak wkomponować poszczególne elementy obok siebie?

Kompozycja, to znaczy układ poszczególnych elementów w kadrze, jest istotna do zrobienia dobrego zdjęcia. Źle zaplanowana kompozycja zdjęcia zaburza pewną jego równowagę i zniekształca je.

Wskazane jest rozszerzyć swoją wiedzę w temacie technik kompozycji takich, jak:

  • zasada trójpodziału,
  • linia diagonalna,
  • symetria,
  • centrum.

Pożyteczną opcją w tym przypadku są linie podziału (tzw. „grid”), jakie można włączyć w ustawieniach aplikacji. Taka siatka znacznie ułatwi wykonywanie zdjęć, a uplanowana kompozycja będzie łatwiejsza do osiągnięcia.

Dla kogo są zdjęcia z drona?

Użytkowanie drona wiąże się z dużą frajdą i dużo osób korzysta z nich w celach rozrywkowych. Wszelkiego rodzaju imprezy, na przykład wesela z dronem w roli głównej, z pewnością pozostaną na długo w naszej pamięci. 

Jednak nie tylko amatorzy nowych technologii korzystają z takiego typu zdjęć. Zdjęcia z drona przydają się osobom, które na co dzień związane są z różnego typu usługami, sztuką, bądź reklamą, a także branżą deweloperską. Sprzęt w postaci drona jest na tyle zaawansowany, że można za jego pomocą wykonać profesjonalne fotografie, które będą wizytówką marki.

Zdjęcia i filmy z drona mogą być świetnym rozwiązaniem w branżach związanych z ochroną. Dzięki nim można bez problemu monitorować różnego rodzaju obiekty i "mieć oko" na to, co dzieje się dookoła.

Informacje
Dodany przez użytkownika: Violetta Wilk
Oceń
Ocena: brak
Liczba ocen: 0
Tagi artykułu
Więcej od Violetta Wilk
Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły w kategorii Kultura i sztuka
Czytanie oraz zapamiętywanie lektur szkolnych!
Komentarze: 0
Ocena: brak
Charakterystyka dobrych filmów kryminalnych
Komentarze: 0
Ocena: brak