Wycieczka po parkach narodowych w USA – co jest najważniejsze w organizacji?

Wycieczka po parkach narodowych w USA – co jest najważniejsze w organizacji?

Planujesz wyjazd do Stanów, a jeszcze nigdy tam nie byłeś? A może chcesz odwiedzić liczne parki narodowe? Pomożemy Ci ustalić co ze sobą zabrać, a także jaki transport i nocleg wybrać. Nie jest to wcale tak oczywista sprawa, szczególnie że w tak odległym kraju panują kompletnie odmienne zwyczaje i podróże wyglądają inaczej.

Jak wybrać transport na wycieczkę po USA?

Wypożyczenie samochodu to fundamentalna sprawa jeśli chodzi o wycieczkę po parkach narodowych – w końcu musisz się jakoś między nimi przemieszczać. :) W USA nie ma konkurencyjnej alternatywy dla własnego samochodu, transport publiczny jest niezwykle kiepsko rozwinięty. Z tej przyczyny załatwienie spraw związanych z wynajęciem auta to pierwszorzędna sprawa.

Po pierwsze trzeba zadać sobie parę pytań na początek, mianowicie: którędy będzie przebiegać trasa, a w związku z czym, w jakim miejscu wynająć auto, oraz w którym je zwrócić. Trzeba zwrócić uwagę, że zwrócenie wypożyczonego samochodu w innym miejscu często wiąże się z wyższymi kosztami. Oprócz tego istotne jest wykupienie stosownego ubezpieczenia.

Ponadto trzeba pamiętać, że kierować samochodem może tylko ta osoba, na którą zostanie ono wypożyczone. Żeby dzielić się jazdą, trzeba pamiętać o opłaceniu zezwolenia dla dodatkowego kierowcy. Poza tym podstawową sprawą jest długość trasy, czyli na ile dni trzeba wynająć samochód.

Wynajem samochodu w USA – co jest istotne?

Proces wynajęcia auta w Stanach Zjednoczonych może wydawać się niejasny, ale tylko wtedy kiedy nie będziesz właściwie przygotowany. Aby uniknąć przepłacania za wynajem i dodatkowych opłat bądź kar wynikających z niewiedzy, powinno się wcześniej odpowiedzieć sobie na wspomniane wcześniej pytania i wybrać właściwe auto na swojego wymarzonego roadtripa.

Jakie Parki Narodowe polecamy odwiedzić?

Parki Narodowe Stanów Zjednoczonych to zdecydowanie piękne oraz warte zobaczenia miejsca na zachodzie! Wyruszając z San Francisco, możemy odwiedzić Yosemite, Sequoia, Death Valley, po drodze naturalnie Las Vegas, Grand Canyon oraz zakończyć w Los Angeles. A jeżeli masz więcej czasu, obowiązkowy jest Zion bądź Bryce Canyon w Utah! Opcji jest wiele i łatwo ułożyć świetną trasę ze względnie krótkimi odcinkami pomiędzy parkami.

Wstęp do parków jest z reguły odpłatny, można opłacać wstęp osobno do każdego parku, lub opłacić karnet America the Beautiful. Jeżeli twój roadtrip jest dosyć ograniczony czasowo, należałoby zrobić research przed wjazdem do każdego z parków, tak aby mieć pojęcie, na jakie szlaki powinno się udać i nie marnować zbyt dużo czasu.

Parki Narodowe – o czym powinno się wiedzieć?

Na wjeździe otrzymuje się wszelkie informacje dotyczące parku, zwierząt i zasad bezpieczeństwa. Najlepiej wyruszać na szlaki wraz z nastaniem nowego dnia i kończyć hike tuż przed nadejściem nocy. Trzeba pamiętać o niepozostawianiu jedzenia w autach na parkingu, ponieważ niedźwiadki są niezwykle sprytne i potrafią dostać się nawet do zamkniętego auta. :)

Opcje spania na roadtripie są rozmaite, można zabukować miejsca campingowe na terenie parku, najlepiej czynić to dużo wcześniej. Następną opcją jest nocowanie na bezpłatnych dzikich campingach, a oprócz tego zawsze można zarezerwować pokój w motelach, jakich jest ogrom na trasie i wcale nie jest to dużo kosztowniejsze rozwiązanie.

Ekwipunek potrzebny na camping – co zabrać?

Z Polski nie bierz prawie nic. Ceny lotów do USA są ogromnie wysokie, a za transport bagaży jeszcze wyższe. Zabierz absolutne minimum ekwipunku, którego wiesz, że nie będziesz w stanie zakupić na miejscu. Resztę na pewno znajdziesz w supermarkecie w Stanach. Oprócz tego do listy zakupów dopisz krem z filtrem, butelkę na wodę oraz leki i opatrunki. Będziesz gotowy na każdą ewentualność.

Informacje
Dodany przez użytkownika: Liwia Ziółkowska
Oceń
Ocena: brak
Liczba ocen: 0
Tagi artykułu
Więcej od Liwia Ziółkowska
Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły w kategorii Turystyka i podróże
Jak zorganizować transport z Sieradza do Holandii?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Bidony na wodę - znak naszych czasów
Komentarze: 0
Ocena: brak