Przybory szkolne dla pierwszaka, które trzeba kupić

Przybory szkolne dla pierwszaka, które trzeba kupić

Nasze dziecko rozpoczyna nową szkołę, jest to duża sprawa dla całej rodziny. Dzieci bardzo przeżywają to co nieznane i musimy zapewnić im wiele wsparcia w tych trudnych chwilach. Sami też martwimy się o kwestie związane z nowym doświadczeniem, nie wiemy jak dziecko sobie poradzi i na jakich ludzi trafi. Musimy je odpowiednio przygotować i dodatkowo zapewnić mu wszystkie niezbędne przybory szkolne.

Zanim sam zdecydujesz jakie przybory kupisz pierwszoklasiście 

Przed pójściem do marketu z zamiarem zakupu wszelkich niezbędnych akcesoriów dla naszego dziecka, warto zobaczyć na stronie szkoły jakie są wymagane materiały.

Możliwe, że placówka zapewnia dzieciom elementy artykułów plastycznych bądź piśmienniczych. Jeżeli to dla nas za mało, można zawsze osobiście stawić się w szkole i porozmawiać z przyszłym wychowawcą. Nie dosyć, że rozwikłamy swój kłopot, to dowiemy się co nieco o osobie, która będzie w pewien sposób kierować naszymi dziećmi.

Obowiązkowe artykuły szkolne dla pierwszoklasisty

Jeśli już wiemy, co chcemy kupić dla naszego dziecka, nadchodzi czas na zakupy. Nie przesadźmy jednakże z ich ilością oraz nabywaniem rzeczy zbytecznych. Piórniki, zeszyty i inne produkty przeznaczone dla małych dzieci aż kipią od kolorów i postaci z różnych bajek.

Nie dajmy się jednak nabrać, albowiem prócz tego, że na okładce jest fajny pirat czy też księżniczka, to jakość papieru najczęściej jest taka sama lub gorsza, a cena sporo wyższa od mniej rzucającego się w oczy zeszytu. Przed niepotrzebnymi kosztami można się uchronić, robiąc przemyślaną listę.

Nie przesadźmy również w drugą stronę. Omówmy z dzieckiem co mu się podoba, a co nie, bo chyba lepiej wydać parę groszy więcej, niż doprowadzić do tego, że nasz potomek będzie szedł w pierwszy dzień do szkoły smutny oraz niezadowolony ze swoich przyborów.

Akcesoria, jakie z całą pewnością będą nam potrzebne to:

 • Długopisy
 • Ołówki
 • Kredki
 • Temperówka
 • Piórnik
 • Tornister
 • Zeszyty
 • Gumka do mazania
 • Klej
 • Nożyczki
 • Strój na WF i worek
 • Farby i pędzle

Niektóre przybory możemy kupić gorszej jakości, inne lepszej, natomiast jeśli chodzi o wyposażenie do rysowania, malowania lub pisania najlepiej wyposażyć nasze dziecko w artykuły od polecanych producentów.

Wybór tornistra dla pierwszoklasisty 

Zakup plecaka to bardzo istotna sprawa dla przyszłego ucznia. Najważniejsze jest, żeby był solidnie wykonany z dobrych materiałów oraz żeby dziecko nie garbiło się podczas dźwigania ciężkich książek. Właściwym wyborem będzie plecak, jaki pomieści wszystkie akcesoria, a oprócz tego może być udekorowany motywami postaci z ukochanych bajek dzieci.

Najlepiej, gdy razem z dzieckiem pójdziemy na zakupy i przymierzymy z nim wcześniej wybrany produkt. Możemy wtedy spytać, czy naszemu potomkowi podoba się tornister i dodatkowo sprawdzić czujnym okiem, czy plecak posiada wszystkie niezbędne funkcje jak na przykład regulacje szelek.

Kiedy iść na zakupy przyborów dla pierwszoklasisty?

Jeżeli chcemy uniknąć stresu związanego z bieganiem po sklepach i szukania co nam potrzebne, najlepiej pójść na zakupy tydzień lub nawet dwa przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Informacje
Dodany przez użytkownika: Klara Baran
Oceń
Ocena: brak
Liczba ocen: 0
Tagi artykułu
Więcej od Klara Baran
Przybory szkolne dla pierwszaka, które trzeba kupić
Komentarze: 1
Ocena: brak
Komentarze
Ryszarda Michalska

Ja naprawdę nie wiem po co dzieciom tyle przyborów.

Oceń
 • 0
 • 0
Dodaj komentarz
Artykuły w kategorii Edukacja i nauka
Nowoczesne warsztaty dla zespołów
Komentarze: 0
Ocena: brak