Praca biurowa? Stwórz sobie odpowiednie warunki pracy

Praca biurowa? Stwórz sobie odpowiednie warunki pracy

Im mniej, tym lepiej. Ta zasada świetnie się sprawdza przy organizowaniu stanowiska do pracy. Zaśmiecone i zagracone biurko, nie pomaga skoncentrować się, na tym co ważne. Twórczy umysł i logiczne myślenie łatwiej osiągnąć w czystym i zadbanym środowisku. Takie są fakty. Jak właściwie zadbać o miejsce do pracy? Od czego zacząć? Na co zwrócić uwagę? Odpowiadamy w poniższym artykule.

Regularnie sprzątaj swoje stanowisko pracy. To ważne!

Stanowisko pracy powinno być regularnie porządkowane. Nadmiar starych notatek z przypomnieniami albo takich, które dotyczą kolejnych miesięcy, może powodować stres i dezorganizować wykonywanie obecnych zadań. Dlatego po skończonej pracy zawsze przeznacz chwilę na uporządkowanie swojego stanowiska. Odłóż książki, segregatory i brudnopisy na właściwe miejsce. Zrób to samo z przyborami do pisania. Dobrze mieć możliwość powieszenia tablicy na ścianie, na której znajdą się wszelakie uwagi i przypomnienia. Ciekawym pomysłem jest umieszczenie plannera tygodniowego, dzięki czemu będziesz w stanie produktywnie zaplanować swoje zajęcia.

Równie ważne jest systematyczne ścieranie kurzu z wszystkich powierzchni. Jest to niezwykle istotne, ponieważ jak wiadomo wszelkie urządzenia elektroniczne przyciągają kurz i roztocza. Przed rozpoczęciem zaplanowanych zajęć warto przewietrzyć miejsce, w którym znajduje się biurko. Świeże powietrze jest zdrowe i korzystnie wpływa na pracę mózgu. O wiele lepiej się myśli.

Proste zasady porządkowania biurka w miejscu pracy

Istotną kwestią jest systematyczność i odpowiednio dobrane narzędzia, które to ułatwią. Przydatne z pewnością będą różne pojemniki na długopisy, segregatory na dokumenty, a także plannery, w których można zapisać istotne informacje. Pamiętaj też, żeby przestrzeń, w której pracujesz, nie była zagracona. Nie potrzebne jest piętnaście pojemniczków na przybory piśmiennicze, bo powstanie bałagan i chaos. Minimalizm jest świetnym wyjściem, ale oczywiście warto mieć w zasięgu wzroku przedmioty, które umilą Twój czas pracy. Może to być zdjęcie bliskiej osoby, ulubiony kubek na kawę  czy mały kwiatek. Z pewnością pozytywnie wpłyną na psychikę, a tym samym na rezultaty pracy.

Porządek to nie wszystko — usuń to co Cię rozprasza

Nie tylko sprzątanie jest kluczowe. Równie istotne jest trzymanie się pewnych zasad podczas wykonywania pracy. Na początek wycisz albo wyłącz swój telefon komórkowy. W sytuacji gdy nikt i nic nie będzie odrywać Cię od zajęć, wykonasz je o wiele szybciej.

Bardzo często zdarza się nam marnować czas na odruchowe i bezmyślne szperanie po internecie. To wszechobecne zjawisko niestety ma miejsce również podczas wykonywania pracy. Czasami trudno jest samemu się kontrolować, a przez to wydajność naszej pracy spada, męczymy się szybciej i niepotrzebnie tracimy czas. Zmiana nawyków nie jest prosta, ale jak najbardziej możliwa. Zacznij bardziej świadomie korzystać z internetu, a na czas pracy, staraj się używać go, tylko aby wspomóc swoje zadania. Z pewnością przyniesie to efekty. Spokojna, niczym niezakłócana praca, gwarantuje lepsze samopoczucie i satysfakcję z dobrze wykonanych obowiązków.

Informacje
Komentarze: 1
Kategoria: Praca
Dodany przez użytkownika: Sandra Mazurek
Oceń
Ocena: brak
Liczba ocen: 0
Tagi artykułu
Więcej od Sandra Mazurek
Praca biurowa? Stwórz sobie odpowiednie warunki pracy
Komentarze: 1
Ocena: brak
Komentarze
Mateusz Wojciechowski

Ja za to nie mam biurka z prawdziwego zdarzenia, ale i tak dbam o otoczenie, w którym pracuję.

Oceń
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Artykuły w kategorii Praca

Brak artykułów