Bramy garażowe – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Bramy garażowe – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

W wyborze bramy garażowej może pojawić się sporo problemów, które wynikają z istotności tej decyzji. Warto zastanowić się nad niektórymi kwestiami mocniej, ponieważ właściciele samochodów będą korzystać z bramy codziennie. Jeśli wybór będzie pochopny, mogą pojawić się różnorakie problemy. Jakie kwestie warto wziąć pod uwagę, aby nie popełnić błędu?

Brama garażowa – podstawowe informacje

Bramy garażowe dostępne są w wersji ocieplonej. Chociaż są sporo droższe, to w następnych latach domownicy będą w stanie zauważyć znaczącą redukcję kosztów energii, ogrzewania oraz ich utrzymania. Są wobec tego perfekcyjnym wyborem dla wszystkich tych osób, które cenią sobie konkretne, rentowne rozwiązania.

Bramy do garażu dostępne są w wielu przeróżnych wzorach i odcieniach. Aby ich użytkowanie było bezpieczne, należałoby regularnie przeprowadzać fachowy ich przegląd. Kompetentny serwis sprawi, że brama garażowa będzie spełniać zamierzone funkcje przez wiele lat.

Brama garażowa – jaki model wybrać?

Najczęściej wybierane bramy garażowe na rynku to:

  • bramy płytowe, inaczej uchylne, jakie cieszą się niegasnącą renomą, znakomicie sprawdzą się w przypadku większych, szerokich podjazdów, albowiem brama otwiera się tak, że jej dolna część wysuwa się na zewnątrz,
  • bramy rozwieralne reprezentują najstarszy ich rodzaj; otwierają się na boki, wobec tego potrzebują większej przestrzeni, na rynku spotyka się ich już coraz mniej,
  • bramy sekcyjne, inaczej segmentowe, jakie dzielą się na boczne i górne; cechują się dobrą szczelnością, w następstwie tego stanowią odpowiedni wybór dla ocieplanych garaży, otwierając się, nie potrzebują miejsca przed garażem, w następstwie tego sprawdzą się w przypadku mniejszych podjazdów oraz garaży, jakie bezpośrednio wychodzą na ulicę,
  • bramy żaluzjowe, tzw. rolowane występują wspólnie z napędem elektrycznym, ich użytkowanie jest niezwykle wygodne, zajmują niedużą przestrzeń, a działają w taki sam sposób jak rolety okienne.

To, jaka brama garażowa będzie słuszna zależy od wielkości podjazdu, powierzchni podwórka i przystępności na rynku.

Bramy garażowe – cechy najważniejsze

Jakakolwiek brama do garażu, niezależnie od jej rodzaju, winna znamionować się solidnością wykonania, niezawodnością działania, komfortem użytkowania oraz wysokimi walorami estetycznymi. Należałoby również zwrócić szczególną uwagę na łatwość jej montażu, możliwie prosty sposób pielęgnacji i konserwacji, a też wykorzystane zabezpieczenia. To niezmiernie ważne, by bramy garażowe prezentowały dobrą szczelność i odporność termiczną. Sposób ich zamykania i otwierania powinien być prosty i cichy.

Ocieplana brama jest sporym wydatkiem, jednak dzięki niej możesz zaoszczędzić na dłuższą metę na energii. Poczytaj także informacje zamieszczane w Internecie i opinie na temat różnych typów i modeli. Podjęta decyzja powinna być jak najbardziej przemyślana, abyś miał pewność, że nie pojawią się problemy z wybranym modelem bramy. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogły Ci dokonać wyboru.

Informacje
Dodany przez użytkownika: Olga Zalewska
Oceń
Ocena: brak
Liczba ocen: 0
Tagi artykułu
Więcej od Olga Zalewska
Bramy garażowe – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Komentarze: 1
Ocena: brak
Komentarze
Mateusz Wojciechowski

Posiadam w swoim garażu bramę żaluzjową i jest super.

Oceń
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Artykuły w kategorii Dom i ogród